Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Vítáme vás v chovatelské stanici „z Podhajské obory“
 
O nás … aneb jak to vše začalo … …           
 
Už jako malá holka jsem měla ráda všechna zvířata, hlavně psy! Bydleli jsem v paneláku proto mi rodiče psa nedovolili. Chodila jsem krmit kdejakého toulavého psa a chtěla si ho vzít domů. Naskytla se mi možnost chodit venčit cizí pejsky, pudlíka „Kettynku“ a malého černého knírače s PP „Hessinku“, která patřila mému kamarádovi. Fenka poslouchala na slovo, měl ji perfektně vychovanou a vycvičenou. Chodila jsem s ní na dlouhé procházky a byla jsem šťastná, že mám tak skvělou společnici – kamarádku. To bohužel netrvalo dlouho, protože se mi s pánečkem odstěhovala.
Na svého vlastního pejska jsem si musela počkat až do svých 18-tých narozenin. Dostala jsem dlouhosrstého jezevčíka „Dustyho“. Byla jsem moc ráda, ale vzhledem k mému sportovnímu založení, jsem si říkala, že to mohl být raději pudlík nebo knírač. Musela jsem vozit „Dustyho“ v bundě dokud byl malý, poté v batohu. Dá se říci, že jsem „Dustyho“ vychovala a vycvičila pro mé rodiče, protože si na něho tolik zvykli, že byl jejich společníkem i na chalupě. Nechtěli mi ho ani půjčovat, je to jejich miláček dodnes! A tak, když jsem se vdala a odstěhovala, bylo jasné, že zůstane s nimi. Občas jsem měla tu čest ho alespoň hlídat.
            Můj sen byl … bydlet jednou v domečku se zahradou, mít rodinu a nějakého většího psa!
 Po čase jsme si koupili žlutou fenu s PP Labradorského retrívra „Peginu“ – Ariella z Vlachnovické obory. „Peginka“ byla velice chytrá a rozumná , moc dobře se cvičila. Vyrůstala s mým starším synem Adamem. Udělala jsem s ní lovecké zkoušky, absolvovala výstavy a uchovnila ji. To vše mě přivedlo k myšlence, založit si chovatelskou stanici. Stalo se tak 8.1.2004, kdy mi byla uznána nová mezinárodně registrovaná ch.s. „z Podhajské obory“. „Pegina“ měla ve třech letech svá první, ale zároveň poslední štěňátka. Porod byl velmi těžký, neprobíhal tak jak měl. Nakonec nám je pomohli odrodit v Hradci Králové – Kuklenách, jsem jim velmi vděčná!!! Všechna tři štěňátka mají skvělé pánečky, ale i tak jsem se s nimi velmi těžce loučila, s „Peginou“ nám bylo smutno. V té době jsem začala přemýšlet, že si pořídím ještě jednu fenu.
            Bylo rozhodnuto, začalo se mi líbit plemeno Australský ovčák a tak jsem se snažila, zjistit si co nejvíce. Moje kamarádka Květa mi zjišťovala veškeré informace z internetu, takže ještě než jsem měla štěňátko doma, měla jsem plné desky různých článků a fotek z výstav. Na štěňátko jsem čekala rok, než se konečně narodilo jedno pro mě. V ch.s. „z Kamilové zahrady“ paní Zdeňky Šťulíkové se narodilo 5 štěňátek – 2 fenky a 3 pejskové. Moc jsem si přála bluemerle fenu, ta se nenarodila, tak nakonec vyhrála blacktri fena „Týna“ – Agátha z Kamilkové zahrady.
„Peginka“ moc nadšená z nového přírůstku nebyla, ale brzy si na nového „vetřelce“ zvykla. V té době už jsem měla druhého 2 roky starého syna Vítka, který je pěkné kvítko, s „Týnou“ se neuvěřitelně doplňovali. Snažila jsem se její temperament zmírnit a začala jsem s ní chodit na cvičák a běhat agility. „Týna“ s „Peginou“ byly velké kamarádky, nakonec „Peginka“ plnila funkci náhradní maminy! Naší „Pegině“ se stala osudným, její neuvěřitelná žravost. V nestřežený moment, při procházce, snědla nějaký jed a na podzim r. 2007 nám zemřela. „Týně“ bylo velmi smutno, stále svoji kamarádku a náhradní mámu hledala!
            Jaro r. 2008 jsme začali radostněji, rozhodli jsem se, že „Týnu“ nakryjeme. Vybrali jsme redmerle psa „Rastyho“ Las Rocosa Rusty Bull z ch.s. „Gentle Mate“ paní Mariany Weberové. Dne 7.5.2008 nám naše „Týna“ přivedla na svět 6 nádherných štěňátek, ve třech barvách! Je kolem nich spousta práce a starostí, ale také radosti, pomuchlání, pomazlení a to mě moc baví!
            Také bych vám chtěla představit kamarádku Květu, která je taky „poblázněná“ pejskařka jako já, se vším mi kolem pejsků pomáhá. Prožívala se mnou i chvíle narození štěňat „Peginy“. Myslím si, že člověk těžko hledá nějakého dobrého kamaráda, se kterým si rozumí ve všem. Jsem moc ráda, že se známe a vždy si máme co říct! Květuška má dvě krásné americké kokršpanělky s PP, jezdila na výstavy, moc jí to kolem psů baví. I když teď se věnuje úplně jiné činnosti a tím je mateřská „dovolená“ – má dvojčátka, krásné chlapečky.
            V neposlední řadě, aby toho nebylo málo, rozhodla jsem se pořídit „Týně“ parťačku. Naše stanice má novou posilu, tentokrát plemene Anglický setr.
Jmenuje se „Ebi“ – Abba Aragaj a je od paní Dity Weinfurtové – ch.s. „Aragaj“. Čas ukáže, jaká bude „Ebinka“ ve výstavním kruhu nebo při loveckých zkouškách! Na to je ale, opravdu ještě čas.
            A to je prozatím vše ……
 
           
TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek